Створення корпоративного інвестиційного фонду

Створення корпоративного інвестиційного фонду

9 Серпня 2021
Створення корпоративного інвестиційного фонду
Інвестору, який вирішив створювати корпоративний інвестиційний фонд, слід розуміти, що інвестиційні корпоративні фонди створюються відповідно до процедури, встановленої чинним законодавством України.
Термін створення корпоративного фонду становить від 3 до 6 місяців, все залежить від якості підготовки документів по кожному з етапів створення. Якщо у Вас в штаті немає фахівців, які мають досвід у створенні корпоративних фондів, проходження етапів може зайняти більше часу.
Закон визначає такі етапи створення КІФ:
  1. Прийняття засновниками рішення про створення фонду, затвердження проекту його статуту;
  2. Узгодження проекту статуту КІФ в НКЦПФР;
  3. Реєстрація випуску акцій КІФ з метою формування його початкового капіталу;
  4. Отримання міжнародного коду для цінних паперів КІФ, укладення договору з депозитарієм, депонування глобального сертифіката;
  5. Приватне розміщення цінних паперів серед засновників, оплата повної номінальної вартості цінних паперів;
  6. Затвердження установчими зборами КІФ результатів приватного розміщення цінних паперів КІФ, затвердження статуту, обрання членів наглядової ради, затвердження проектів договорів з обслуговуючими особами (КУА та зберігачем активів ІСІ);
  7. Державна реєстрація КІФ як юридичної особи, а також реєстрація його статуту;
  8. Укладання договорів з КУА та зберігачем активів ІСІ;
  9. Реєстрація в НКЦПФР регламенту, звіту про результати розміщення ЦП КІФ та внесення інформації про КІФ до Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування.
Слід зазначити, що порушення етапів створення корпоративного фонду є підставою для відмови НКЦПФР в реєстрації КІФ.
Засновникам КІФ слід бути готовим підтвердити наявність власних коштів, якими формується початковий статутний капітал корпоративного фонду.
Для здійснення діяльності зі спільного інвестування корпоративному фонду після реєстрації його регламенту необхідно здійснити додаткову емісію цінних паперів з метою залучення коштів інвесторів і зареєструвати проспект емісії цінних паперів.
Для того, щоб інвестору не витрачати час на створення корпоративного фонду, альтернативним варіантом є покупка готового нового фонду, який не здійснював діяльності. Таке придбання допоможе заощадити декілька місяців та значно швидше розпочати запуск інвестиційного проекту.
Поділитися статтею
Фонди

Підписуйтесь на наш блог

Тільки цінна і корисна інформація