Взаємодія корпоративного фонду та компанії з управління активами

Взаємодія корпоративного фонду та компанії з управління активами

9 Серпня 2021

Управління активами КІФ на підставі договору про управління активами корпоративного інвестиційного фонду здійснює компанія з управління активами (КУА).
Для роботи з КІФ не обов’язково створювати нову компанію з управління активами, досить вибрати компанію з управління активами та укласти з нею договір. Такий механізм дуже зручний, оскільки в разі необхідності заміни компанії з управління активами, досить розірвати договір про управління активами та укласти договір з іншою компанією.
Діяльність з управління активами є професійною діяльністю на фондовому ринку. Здійснення діяльності з управління активами вимагає професійних знань. Законодавством встановлюються певні вимоги щодо діяльності компаній з управління активами. Це стосується розміру статутного капіталу, приміщення, кількості і кваліфікації фахівців компанії, вимог до керівника компанії. Для здійснення діяльності з управління активами необхідно отримати відповідну ліцензію, що видається НКЦПФР. НКЦПФР здійснює державне регулювання діяльності компаній з управління активами, стежить за дотриманням компаніями всіх встановлених законодавством вимог.
Також законодавством встановлені обмеження діяльності компанії з управління активами. Компанія з управління активами під час провадження діяльності з управління активами інституту спільного інвестування не має права: набувати за рахунок активів інституту спільного інвестування майно та цінні папери видів, не передбачених інвестиційною декларацією інституту спільного інвестування; здійснювати за власні кошти операції з активами інституту спільного інвестування, якими вона управляє; безоплатно відчужувати активи інституту спільного інвестування та інше.
Компанія з управління активами несе майнову відповідальність за порушення вимог законодавства, регламенту, проспекту емісії цінних паперів інституту спільного інвестування, інвестиційної декларації, договору про управління активами корпоративного фонду.
Наявність в законодавстві вимог та обмежень діяльності компаній з управління активами, а також відповідальності, встановленої для компаній з управління активами, дозволяє захистити інтереси учасників КІФ та підвищити ефективність діяльності компаній з управління активами.
Поділитися статтею
Фонди

Підписуйтесь на наш блог

Тільки цінна і корисна інформація